Ve spěchu

Ada si žila spokojeným životem, alespoň si to tedy myslela. Vypadalo to, že s přítelem je šťastná, pořídila si dítě, plánovala dokonce svatbu... a pak do jejího života jako blesk z čistého nebe vstoupil Paul... který je ještě ke všemu spisovatel, žije sám se svou dcerou a má velmi dotěrnou matku. Navíc mu zemře otec a to přitom všechno teprve ještě ani nezačalo... Život nabírá obrátky. Bylo na čase.

Cannes 2012: Semaine de la critique

Ve francouzském znění s českými a anglickými titulky

Film vybrala Magdalena Hrozínková, Český rozhlas 7 – Radio Praha

„Vše je nakonec jen otázka času“, říká Paul, který prožívá nečekaný milostný vztah a píše o něm knihu. Ve spěchu je film o těch obdobích v životě, po nichž už nic není jako dřív. Nechybí v něm vášeň, smrt a zrození, stejně jako francouzský šarm a lehkost bytí - při vší jeho těžkosti. Pokud jste na minulém festivalu viděli filmy Mii Hansen Løve, jistě si vzpomenete na charismatického herce s nezapamatovatelným jménem Louis-Do de Lencquesaing. Ve spěchu je jeho celovečerním režijním debutem.

Hlasujte !->http://www.festivalff.cz/Prix-du-public-du-Festival-du-film,346?lang=cs]

Louis Do de Lencquesaing – 2012 – Francie – 1h33

Hrají: Louis Do de Lencquesaing, Marthe Keller, Valentina Cervi, Alice de Lencquesaing, Bernard Verley, Xavier Beauvois, Ralph Amoussou, Denis Podalydès, André Marcon

Praha

24.11. / 19:00 /
27.11. / 20:30 /