Soutěž - Výběr české kritiky - Cena diváků TV5MONDE

Projekce filmů ze sekce Soutěž - Výběr české kritiky s osobním úvodem novinářů začínají dnes večer!

Sekce prezentuje francouzské filmové novinky, které se setkaly s velkým ohlasem na mezinárodních festivalech a které zatím nemají českého distributora. Nabídne tak například režijní počin francouzského herce Mathieu Amalrika Modrý pokoj na námět stejnojmenné literární předlohy Georgese Simenona, dále pak fikci Guillauma Niclouxe Únos Michela Houellebecqa inspirovanou skutečným zmizením světoznámého francouzského spisovatele, který si v tomto filmu zahrál svou vlastní postavu či hořkou komedii Dehet a peří režiséra Pascala Rabaté, která byla uvedena letos v hlavní soutěži karlovarského festivalu. Festival uvede také novinku Tonyho Gattlifa Geronimo a Žárlivost Philippa Garrela, která zaujme svým klasickým černobílým zpracovaním.

Televizní společnost TV5MONDE letos finančně podpořila tuto sekci. Filmy ve Výběru české kritiky se utkají o Cenu diváků TV5MONDE. Diváci budou hlasovat pomocí hlasovacích lístků v kinosálech. Filmová distribuční společnost, která se rozhodne vítězný film zakoupit do české kino-distribuce, bude moci získat finanční podporu na propagační kampaň od společnosti TV5MONDE.
Partnerem sekce je také společnost Air France, která do soutěže poskytne dvě zpáteční letenky Praha - Paříž. Výherce soutěže bude vyhlášen v den zakončení festivalu ve středu 26.11. v Praze v kině Světozor.
Pravidla a podmínky soutěže

www.festivalff.cz/-Choix-de-la-critique-tcheque-116-