Dehet a peří

Do Montaubanu dorazilo léto se vším, co k němu patří – prázdniny, grilování a populární televizní soutěž „Letní triatlon“.
Christian je rozvedený obchodník s ne zrovna čistými praktikami a jeho jedinou radostí v životě je dvanáctiletá dcera. To z lásky k ní a také proto, že se tím chce tak trochu vykoupit ze všech svých lží a úskoků, se rozhodne sportovní akce zúčastnit.
V momentě, kdy Christian potkává těhotnou svobodnou matku Christine, to začne vypadat, že je připraven začít zase od začátku...

Karlovy Vary 2014 Hlavní soutěž

"Na první pohled docela obyčejný film – a zaplaťpánbůh za to. Dehet a peří je snímkem, který ví, co chce říct a na co má, a s tím pracuje. Tedy – pracuje s tím především režisér Pascal Rabaté, a pracuje s tím dobře. Máme tady v tom nejlepším slova smyslu normální příběh normálních lidí, ve kterém jde o povahy, toleranci, o to, co kdo udělá a co neudělá. A samozřejmě tak trochu i o lásku. Hlavní hrdina filmu se potácí jak v té partnerské, tak i otcovské a synovské. A ovšem zápasí i sám se sebou. Když se rozhodne skončit s podvody, které mají jemu a jeho podniku víc vydělat, je už pozdě. Bude si moct v malém provinčním městečku, kde žije, ještě vůbec někdy vyjít ven? Koneckonců – možná mu to mnohý divák ani nebude přát… "

Film vybral Tomáš Pilát, Český rozhlas Vltava.

Pascal Rabaté / 2014 / Francie, Německo / 1h31 / FR / EN / CZ
Hrají Sami Bouajila, Isabelle Carré, Daniel Prévost, Talina Boyaci, Zinedine Soualem

Praha

20.11. / 18:30 /