Hosté 18. Festival francouzského filmu

Na 18. Festival francouzského filmu dorazí hned několik delegací francouzských tvůrců. Své předpremiérové tituly osobně uvedou režiséři Xavier Beauvois, Arnaud Desplechin a Jean-Pierre Améris. Režiséři Peter Dourountzis a Julien Bisaro představí své snímky během tradičního Večera krátkých filmů.

Prvním z hostů je francouzský filmový herec, režisér a scénárista Xavier Beauvois, který má na svém kontě mimo jiné režii snímku O bozích a lidech, za který v roce 2010 získal cenu César pro nejlepší film. Režisér Xavier Beauvois 20. listopadu ve 21.00 v kině Světozor osobně uvede projekci filmu Cena slávy.

Velmi očekávaným hostem 18. Festivalu francouzského filmu je režisér Arnaud Desplechin, který v Praze představí svůj nejnovější počin Tři vzpomínky. Diváci se s Arnaudem Desplechinem mohou setkat 23. listopadu v 18.30 v kině Lucerna.

Večera krátkých filmů, který se koná 24. listopadu v Kině 35, se zúčastní režiséři Peter Dourountzis a Julien Bisaro.

Závěr festivalu bude patřit režiséru a scénáristovi Jean-Pierre Amérisovi, který předstoupí před pražské publikum se snímkem Rodina k pronájmu 25. listopadu ve 20.30 v Kině 35.