Soutěž - Výběr české kritiky - Cena diváků TV5MONDE

Další francouzské filmové novinky, které se setkaly s velkým ohlasem na mezinárodních festivalech a které zatím nemají českého distributora, uvede pražská část festivalu v soutěžní sekci Výběr české kritiky. Tyto snímky se utkají o Cenu diváků TV5MONDE. Sekce Výběr české kritiky nabídne například thriller režiséra Vincenta Garenqa Aféra Clearsteam, komedii Richarda Berryho Naše ženy, drama Zimní píseň Otara Iosselianiho, drama Zákon trhu režiséra Stéphane Brizého, které si z letošního festival v Cannes odneslo cenu za mužský herecký výkon v hlavní roli na pro Vincenta Lindona nebo snímek režiséra Philippe Le Guay Florida, ve kterém roli otce trpícího stařeckou demencí stvárnil Jean Rochefort.

Televizní společnost TV5MONDE letos finančně podpořila tuto sekci. Filmy ve Výběru české kritiky se utkají o Cenu diváků TV5MONDE. Diváci budou hlasovat pomocí hlasovacích lístků v kinosálech. Filmová distribuční společnost, která se rozhodne vítězný film zakoupit do české kino-distribuce, bude moci získat finanční podporu na propagační kampaň od společnosti TV5MONDE. 
Partnerem sekce je také společnost Air France, která do soutěže poskytne dvě zpáteční letenky Praha - Paříž. Výherce soutěže bude vyhlášen v den zakončení festivalu ve středu 25.11. v Praze v kině Světozor.


Pravidla a podmínky soutěže ZDE.