Komedie Velký závod vítěz divácké soutěže!

Komedie Velký závod (La Grande boucle) nejvíce zaujala publikum v sekci Soutěž – Výběr české kritiky 16. Festivalu francouzského filmu. Režisér Laurent Tuel přijel osobně uvést svůj nímek na závěr festivalu do kina Lucerna.
Čeští filmoví novináři vybrali do soutěže devět titulů ze současné francouzské produkce. Komedii z prostředí Tour de France zvolil do soutěžní sekce Jan Šmíd zvláštní zpravodaj Českého rozhlasu Radiožurnál v Paříži.

Těsně za vítězným filmem se umístil film iránského režiséra Asghara Farhadiho Minulost (Le Passé), za který letos francouzská herečka Bérénice Béjo získala cenu za nejlepší herecký výkon na festivalu v Cannes. Film ze současné Paříže o složité rodinné situaci a rozvodu letitých manželů zvolil do sekce Výběr české kritiky vedoucí kultury časopisu Týden Vojtěch Rynda.

Třetí místo v divácké soutěži patří komornímu příběhu lásky režiséra Jérôma Bonnella Chvíle setkání (Le Temps de l’aventure) s vynikající francouzskou herečkou Emmanuelle Devosovou a britským hercem Gabrielem Byrnem, který vybrala do soutěžní sekce umělecká poradkyně Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech paní Eva Zaoralová.

Výherce soutěže o 2 zpáteční letenky do Paříže s Air France bude vyhlášen 3. prosince na webových stránkách a kontaktován po emailu.