Film Françoise Ozona U nich doma zvítězil v soutěži 15. Festivalu francouzského filmu

Film U nich doma nejvíce zaujal publikum v sekci Soutěž – Výběr české kritiky 15. ročníku Festivalu francouzského filmu. Čeští filmoví novináři vybrali do soutěže sedm titulů z dosud nezakoupených filmů pro český trh. U nich doma zvolila filmová kritička Mirka Spáčilová z Mladé Fronty Dnes. Poslední film režiséra Françoise Ozona zaujal nejenom české diváky, ale také porotu na festivalu v San Sebastianu 2012, kde získal Zlatou mušli za nejlepší film. Snímek byl oceněn také na festivalu v Torontu 2012 Cenou FIPRESCI. Mirka Spáčilová Ozonův snímek charakterizuje jako „napínavou literární detektivku s dráždivým tajemstvím a pozoruhodným vztahem mezi učitelem a žákem.“
Těsně za vítězným filmem U nich doma se umístil snímek Jméno (režie Mathieu Delaporte, Alexandre de la Patellière). Komedii s dokonale vybroušenými dialogy a excelentními hereckými výkony Patricka Bruela, Charlese Berlinga a Valérie Benguigui do soutěžní sekce festivalu vybral redaktor Tomáš Pilát z Českého rozhlasu 3 – Vltava.
Třetí místo v divácké soutěži patří filmové adaptaci stejnojmenného románu Láska trvá tři roky Frédérica Beigbedera, který byl volbou novináře Jana Šmída z Českého rozhlasu 1 - Radiožurnál.