Nová sekce právě spuštěna: FAMU v Cannes

15.Festival francouzského filmu v České republice přináší divákům řadu speciálních událostí. V rámci svého jubilejního ročníku připravil mimo jiné i slavnostní večer věnovaný úspěšným filmům studentů pražské FAMU, které slavily významný úspěch na Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes v sekci Cinéfondation. Večer zahájí vítězný snímek letošního Mezinárodního festivalu v Annecy, animovaná hříčka režisérky a pedagožky FAMU Michaely Pavlátové Tramvaj, kterou na festivalu osobně uvede sama autorka.

Mezi úspěšnými studentskými filmy na programu večera pak samozřejmě nesmí chybět Bába Zuzany Špidlové Kirchnerové, která v roce 2009 získala za svůj snímek v Cannes Cenu Cinéfondation. I Bábu na festival přijde uvést sama režisérka.

Přijďte s námi prožít příjemný slavnostní večer ve společnosti studentských filmů a jejich autorů!

Večer zaštítí svou přítomností i děkan FAMU, pan Pavel Jech.

Cinéfondation:

je nejmladší sekcí MFF v Cannes založenou roku 1998 s cílem vyhledávat začínající talenty a podporovat profesní růst mladé filmařské generace. Pod záštitou největšího světového festivalu Cinéfondation každoročně pořádá oficiální studentskou soutěž, která je studentskou verzí oficiálního festivalového výběru. Ze stovek snímků studentů více než 80 filmových škol celého světa vybírá patnáct až dvacet krátkých a středometrážních děl, která se ucházejí o tří první místa Ceny Cinéfondation.
Jako výkonný orgán festivalu vyvíjí Cinéfondation i řadu dalších aktivit. Pro mladé filmaře pravidelně organizuje široké spektrum mezinárodních workshopů, ateliérů i besed se zkušenými filmovými profesionály. Od roku 2000 také každý rok otevírá brány své rezidence a přijímá dvanáct mladých umělců, kterým poskytuje profesní i finanční zázemí pro tvorbu jejich prvního či druhého celovečerního filmu.