Filmy večera krátkých filmů

1. BLOK – 1h32

Povedené léto

Catherine Paillé – 2010 – 30’40’’

Hrají: Anthony Frécourt, Océane Ruciak, Jacques Moriceau, Alexandra Guyard

V malém městečku na břehu Atlantiku nastalo léto, Anthonymu je osmnáct a chce se vyučit námořníkem. Jeho mistrem je jeho otec, muž, který svůj život dělí mezi dvě ženy a dva domovy. Anthony miluje Océane, plavovlásku s opálenýma nohama, která se chystá odjet studovat do města La Rochelle. Podle Anthonyho její odjezd vztah nijak nepromění, Océane si ale myslí něco jiného.

Katarze

Cédric Prévost – 2010 – 18’

Hrají: Alexandre Steiger, Émeline Bayart, René Carton

Budoucí režisér, sžíraný neukojenou touhou natáčet, se náhle probudí uprostřed filmu. Zatímco nadále trpí svou obsesí, hledá způsob, jak se dostat zpět do reality, aby nepřišel o rozum a znovu se shledal s láskou svého života.

Cannes 2011: Velká cena poroty UniFrance Films za nejlepší krátký film

Ladič pian

Olivier Treiner – 2010 – 13’

Hrají: Grégoire Leprince-Ringuet, Grégory Gadebois, Danièle Lebrun

Adrien je mladý zázračný klavírista. Po neúspěchu na významné soutěži se psychicky zhroutí a stane se ladičem pian. Aby se vyrovnal s novou situací, začne se skrývat pod maskou slepce, aby pronikl do soukromí svých zákazníků. Díky tomuto klamu začne Adrien opět milovat hudbu. Po nějaké době, kdy pozoruje věci, které nemá, se ale Adrien chytí do vlastní pasti.

City of Lights, City of Angels v Los Angeles 2011: Cena diváků, Mezinárodní festival krátkého flmu v Clermont-Ferrand 2011 : Cena diváků

Naposledy tě políbit

Olivier Jahan – 2010 – 30’

Hrají: Jeanne Rosa, Lyes Salem, Nathalie Richard, Christine Brücher

Třicátnici Marii čeká rozhodnutí ve velmi citlivé záležitosti. Má před sebou noc, během níž bude čelit protichůdným pocitům…

Festival krátkého filmu v Aix-en-Provence 2010: Mezinárodní soutěž

2. BLOK – 1h31

Cindy, the Doll is Mine

Bertrand Bonello – 2005 – 15’

Hraje: Asia Argento

Příběh hnědovlásky, která fotografuje blondýnku.

Cannes 2005: Oficiální výběr mimo soutěž, Rotterdam 2006: Soutěžní sekce, Cena European Short Film za nejlepší krátký film.

Don’t Touch me Please

Shanti Masud – 2010 – 40’

Avec : Pierre Mouton, Lila Pinell, Virgil Vernier, Lola Gonzalez, Laura Peinetti
Sans paroles

Hudební a sexy němý film. Námět: milostná rošáda. Postavy, které vymýšlí čísla (sem tam kouzelnická). Každý má svůj protějšek, své druhé já, svou píseň, tak jako ke každé postavě náleží její príběh a kulisy.

Muž na nohou

Foued Mansour – 2011 – 29’30

Hrají: Samuel Jouy, Patrick Descamps, Laurent Maurel, Mustapha Abourachid

Muž se po mnoha letech vrací do svého rodného městečka. Jeho návrat vyvolá nevlídnost všech, kteří byli kdysi přirozenou součásti jeho každodenního života, a kteří si jeho návrat vysvětlují jako novou provokaci.

Cannes 2011: Oficiální výběr krátkých filmů UniFrance Films, Festival národů v Ebensee 2011: Bronzový medvěd, Mezinárodní festival krátkých filmů v Clermont-Ferrand 2011: Národní soutěž

Kdekdo říká miluju tě

Cécile Ducrocq – 2010 – 6’

Hrají : Romane Barron, Lola Iteanu

Čtrnáctiletá Marion právě dostala od svého kluka milostný dopis. Hned se svěří své nejlepší kamarádce Joséphine. Jak interpretovat slova „Miluji tě“ ? Dívky se nemohou shodnout…

Cannes 2011: Zvláštní cena poroty UniFrance Films za krátký film

Večer krátkých filmů, to je tříhodinové pásmo krátko- a středometrážních snímků. Večer je rozdělen na dva 90minutové bloky, které jsou rozdělené přestávkou.

Praha

28.11. / 19:00 /
29.11. / 19:00 /

Brno

27.11. / 19:30 /
Catharsis
Cindy, the Doll is Mine
T´embrasser une dernière fois
Le Bel ete
catharsis2
catharsis3
court-metrage_t-embrasser-une-derniere-fois1
dont_touch_me_please_1
tout-le-monde-dit-je-t-aime1
l-accordeur3
l-accordeur1
l-accordeur2
Zobrazit v plné velikosti

VÅ¡echny filmy ve francouzském znÄ›ní s Ä eskými a anglickými titulky. Film LadiÄ pián anglické titulky nemá. Film Cindy, the Doll is Mine v anglickém znÄ›ní s Ä eskými titulky.