Výstava - Gaumont, 120 let!

Filmová společnost Gaumont v roce 2015 oslavila 120 let od svého založení.

Výstava Gaumont, 120 let! připomene historii společnosti, která existuje od samých počátků kinematografie a za oněch 120 let obsáhla všechny oblasti filmového průmyslu od produkce, přes distribuci až po provozování kinosálů. Za jménem Gaumont však nalezneme především režiséry, kteří z kinematografie udělali uměleckou disciplínu - Louis Feuillade, Jean Vigo, Federico Fellini, Ingmar Bergman, Andrzej Wajda, Rainer Werner Fassbinder, Maurice Pialat, Jean-Luc Godard, Luc Besson, Mathieu Kassovitz, Jean-Jacques Beineix a další.

Výstava v Praze proběhne jako doprovodný program ke 20. výročí Festivalu francouzského filmu a představí exponáty, které již byly vystaveny v Paříži a v Asii. Veřejnost se prostřednictvím úryvků z filmů a plakátů vydá na putování dějinami kinematografie. Vstup je volný.

Výstavu plakátů bude v Galerii 35 doprovázet promítání dvouhodinového filmu Gaumont Passionnément s 250 filmovými ukázkami. Diváci zároveň budou moci na obrazovkách umístěných v prostorách kina Lucerna a Francouzského institutu zhlédnout promítání šesti tematických celků s úryvky z celkem čtyřiceti filmů pod názvem Gaumont Rama.